ZUŠ OPEN 2019

ZTRACENÝ KLÍČ

Už jste někdy hledali klíč? Asi ano. A když se ta potvůrka-klíč nenachází delší dobu, může se z hledání stát pořádná noční můra…
Pokud jste v pátek 31. května navštívili ZUŠOPEN, mohli jste si takovou noční můru plnou čertů a dalších strašidel užít spolu s našimi dětmi v příběhu Ztracený klíč. Divadelní hru se zpěvy a tanci připravili žáci literárně-dramatického oboru, tanečního oboru a pěveckého oddělení. A jak to všechno dopadlo? Samozřejmě dobře – klíč se našel a diváci nešetřili potleskem. Stejně jako žáci základních škol, pro něž se hra opakovala koncem června.
ABSOLVENTSKÝ KONCERT 2019

ABSOLVENTŮ SE URODILO HODNĚ

Absolventský koncert se vydařil. Tentokrát totiž absolvovalo 14 žáků a všichni předvedli, že se toho naučili opravdu dost. Koncert byl sice tím pádem trochu delší, ale obrazárna poskytovala v horkém dni příjemný chládek, takže to nikomu nevadilo. Poslouchalo se tam moc krásně!

Našim absolventům přejeme, aby je hudba provázela i v dalších letech a aby si ji vždy užívali.

MY VÁM TAKY

ÚSPĚŠNÁ SOBOTA

Skupina My vám taky opět přispěla se svou troškou do mlýna. Tentokrát to bylo na akci „Odpoledne s Františkem Kupkou“, která proběhla 8. června na Trčkově náměstí. Podle ohlasů se vystoupení opět vydařilo a my jsme moc rádi, že se skupina pomalu stává součástí opočenské kultury!

BARVY ŽIVOTA

ZÁVĚREČNÉ VYSTOUPENÍ TO

Že je naše planeta barevná? No jistě! To přece víme všichni! Ale také víme (nebo tušíme?), že by své barvy mohla ztratit. Taneční vystoupení (Barvy života - 24. května) nejenže čerpalo z barev, které Země nabízí, ale bylo i varováním... Děkujeme tanečnicím a jejich učitelkám za překrásné choreografie a za to, jak a o čem k nám promlouvají.
VÝUKA TROCHU JINAK

JAKUB KYDLÍČEK V ZUŠ

Díky dotaci EU (operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání) jsme pro žáky mohli připravit projektový den (23.5.). Jak probíhal? Náš významný flétnista Jakub Kydlíček jim ukazoval, jak na to. A jak šel on na ně? Dokázal vzdělávat a udělovat rady sice z pozice zkušeného muzikanta, přesto s lehkostí a humorem. Byl to skvělý počin a užili si to nejen žáci, ale i pedagogové. Závěr pak patřil Jakubu Kydlíčkovi a jeho umění - na koncertě v Mariánském kostelíku.

VÝSTAVA V KNIHOVNĚ

KNIHOVNA PLNÁ BALÓNŮ

Opočenská knihovna je plná létajících balónů, za které vděčíme dětem z výtvarného oboru. Až si půjdete vypůjčit knížky, nezapomeňte se na balóny podívat, protože jsou pořádně veselé. Jak jinak, když se na svět dívají z výšky a vůbec si nepřipouští pozemské starosti. Přejeme vám, aby se vám to mezi nimi povedlo také!!! (K vidění tu budou až do června).