0
 
 
POZVÁNÍ DO KND


LIDOVÁ PÍSEŇ

V pátek 28. dubna v 18 hodin začne v KND koncert, jehož podtitul zní LIDOVÁ PÍSEŇ V HUDBĚ A TANCI. Jsme si jistí, že se všichni znovu přesvědčíme, že naše lidové písničky jsou klenotem, který si musíme hýčkat. Těšte se na hudbu, zpěv a tanec věnovaný tomuto našemu bohatství.


VÍCE ZDE
NAŠE ÚSPĚCHY


GRATULUJEME A DĚKUJEME!!!

Jak se ve výuce měří úspěšnost? Většina zkušených pedagogů vám potvrdí, že za největší úspěch považují, když žák začne mít jejich předmět rád. A že je to také to nejtěžší a že pokud se to podaří, je napůl vyhráno. To platí i ve výuce na hudební nástroje. Denní cvičení je nutné, aby se žák naučil hrát, ale největším úspěchem je, když přijdou okamžiky, kdy si jde zahrát sám – protože má chuť nebo protože se mu některá skladba líbí, prostě – jen tak.

I v hudbě jsou však vyhlašovány soutěže. Pro ZUŠ je vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, letos to bylo ve hře na klavír, housle a kytaru. Jsme rádi, že můžeme pogratulovat a poděkovat našim žákům a jejich učitelům:

Klavír – Kristýna Bečvářová se umístila na 3. místě v okresní soutěži.

Housle – Josef Souček se umístil na 2. místě v okresní soutěži.

Kytara – Vojtěch Baše se umístil na 3. místě v okresní soutěži.

Největším úspěchem pak bylo 1. místo v okrese, které získala ve hře na kytaru Nikola Malenovská. Nikola postoupila do kraje, kde obstála ve velmi silné konkurenci a umístila se na krásném 2. místě.

Kromě soutěží vyhlašovaných ministerstvem se naši žáci zúčastnili i dalších klání. Nejprve to byl Karlovarský skřivan v Opočně, kde se ve svých kategoriích umístily na 3. místě Lucie Kupková a Nela Šmákalová, na 2. místo si dosáhly Eliška Matoušová a Adéla Piskorová. Eliška zároveň zvítězila v kategorii „populární hudba a muzikál“ a postoupila do národního kola. 


VÍCE ZDE
TALENTOVÉ ZKOUŠKY

INFORMACE o talentových zkouškách

Talentové zkoušky do oboru hudebního, tanečního a výtvarného proběhnou v pátek 26. 5. 2017 od 14 do 16.30 hodin

v budově ZUŠ.

VÍCE ZDE
JARO UŽ JE TADY!

PŘIVÍTALI JSME HO KONCERTEM!

Jaro jsme přivítali už tradičně – koncertem. Ve čtvrtek 23. března se našim žákům nadmíru dařilo, z pódia odcházel každý z nich za hlasitého potlesku. Koncert se právem zařadil mezi ty nejúspěšnější, obecenstvo nešetřilo chválou. Všem účinkujícím (a samozřejmě i jejich učitelkám a učitelůmJ) děkujeme!!! 

VÍCE ZDE
Zprávy
TALENTOVÉ ZKOUŠKY
INFORMACE o talentových zkouškách v ZUŠ Opočno: Talentové zkoušky do oboru hudebního, tanečního a výtvarného proběhnou v pátek 26. 5. 2017 od 14 do 16.30 hodin v budově ZUŠ.  Během talentových ... Celý článek
Upozornění
 
          All rights reserved ZUŠ Opočno designed by otherwise.cz