VELIKONOCE 2024

DĚTI MAJÍ HOTOVO

Naši nejmenší si pospíšili. Do Velikonoc ještě nějaký čas zbývá, ale děti už se mohou radovat nad svými výtvory. Můžete se „poradovat“ i vy.

JARNÍ KONCERT 2024

STŘEDA 20. 3. OD 18 HODIN

Naše ZUŠ se snaží každoročně jít jaru naproti hudbou a tancem. Na programu koncertu, který připravuje hudební a taneční oddělení, se usilovně pracuje a my přejeme učitelům a dětem hodně sil a radosti při nácviku vystoupení. Jste srdečně zváni na náš Jarní koncert – ve středu 20. března od 18 hodin v KND.

Malá ochutnávka - Jarní koncert 2017.

se zmrzlinou do galerie

GALERIE NA CHODNÍKU SE MŮŽE STÁT CESTOU DO VLASTNÍHO NITRA...

Galerie na chodníku se otvírá v pátek 22. května. Zahájení je neformální, na chodníku před vinotékou budou hrát od 17 hodin žáci akordeonového oddělení ZUŠ Opočno. Smyslem galerie je přinést umění na chodník, který je inspirován dílem Františka Kupky (severní strana Kupkova náměstí).

Galerie pod širým nebem má své výhody. Její návštěvníci se nemusí zajímat o cenu vstupného, nemusí se bát, že vstup bude zakázán jejich čtyřnohým mazlíčkům. Mohou se procházet třeba i se zmrzlinou v ruce a prohlížet si vystavená díla.

Vystavené práce se budou obměňovat. Komu patří zahájení? „Galerie je na svém počátku, proto začneme symbolicky - od těch nejmladších, možná umělců budoucích. Oslovil jsem zdejší základní uměleckou školu, výsledkem bude výstava prací jejích žáků,“ říká k první expozici Jiří Králíček z o.s. Abakus, které je spolu s městem pořadatelem akce.

Učitelka výtvarného oboru ZUŠ Opočno Kamila Panenková myšlenku galerie přivítala. „Jsem vždy ráda, když se veřejnost může na práce žáků podívat. Pro zahájení této galerie jsem zvolila mandaly. Mandaly mluví svou vlastní řečí a pod širým nebem jim možná snáze porozumíme,“ přibližuje první výstavu učitelka ZUŠ.

Při zamyšlení nad významem mandal nezbývá, než jí dát za pravdu. Klasická buddhistická mandala sestává ze soustředných kruhů či dalších symbolů a představuje obraz světa, ale také lidské nitro a ideál lidské existence, hledání cesty z chaosu. Symbol kruhu se objevuje ve všech kulturách a samotný proces tvorby mandaly může být putováním vlastním nitrem, které přináší harmonii. Mandaly, které vytvořily děti ze ZUŠ Opočno, se budou obměňovat a v Galerii na chodníku budou vystaveny celý červen.