0
 
 
ABSOLVENTSKÝ KONCERT

ABSOLVENTI MĚLI ÚSPĚCH

Zaslouženého potlesku se dočkali všichni žáci, kteří se ve středu 22.6. představili na absolventském koncertě. Přejme jim ho, určitě to je hezké vykročení do prázdnin. Děkujeme všem našim žákům a učitelům, a samozřejmě také hostům – saxofonovému kvartetu z Dobrušky. 

VÍCE ZDE
HURÁ AKCE


PONDĚLÍ 29.6. OD 18 HOD.

Skupina My vám taky rozjíždí bleskovou akci: v pondělí 29.6. bude hrát na Trčkově náměstí. Víc zatím nevíme, jen to, že začnou v 18 hodin. A také to, že vlastně nic víc vědět nemusíme, protože jsou vždycky výborní. Takže přijďte na ně, nebudete litovat!!!

(Foto - rok 2015. Teď jsou úplně stejně skvělí, ne-li skvělejší J.)

VÍCE ZDE
ZVÝŠENÍ KVALITY VÝUKY V ZUŠ OPOČNO
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových
kompetencích.
Registrační číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0009729. Celková výše
podpory: 733 488,- Kč.
VÍCE ZDE

VÝCHOVNÝ KONCERT 15. KVĚTNA

OPĚT POHÁDKA “NAOSTRO“!

Výchovné koncerty pořádá většina „zušek“, ovšem ne každá k nim přistupuje tak jako naše. „Výchovný koncert jsme pojali jako pohádku, což se nám osvědčilo, pohádky už mají několikaletou tradici. Pro děti v hledišti je tato forma mnohem přitažlivější než klasický koncert,“ vysvětluje důvod vzniku pohádek ředitelka Vilma Urešová.

A jak se taková pohádka secvičuje? „Na secvičování není čas. Asi 14 dní před akcí dodá každý učitel informaci, který žák a na co bude hrát a zda je učitel ochoten ujmout se některé pohádkové role. Podle toho je napsán scénář pohádky a jednotlivé skladby jsou do ní zakomponovány. Týden před koncertem bývá scénář hotov, učitelé tedy moc času na naučení rolí nemají,“ usmívá se ředitelka.

Na otázku počtu zkoušek odpovídá stručně: „Není čas, jedeme naostro!“ Že se letošní „pohádka naostro“ o tom, jak vodníci probudili dešťovou vílu, vydařila, svědčí nejen chvála z řad diváků, ale i fotografie. „Málokdy jsem se při focení tak zasmála,“ potvrzuje Olga Stojanová z MěÚ Opočno, která se ochotně ujala „role fotografky“.Přiložené fotografie:

 
          All rights reserved ZUŠ Opočno designed by otherwise.cz